Login
Our Comp » Umpiring Allocations
 
 
Umpiring Allocations Minimize

KEY

Paid umpiring 

Free umpiring (umpires get free lunch)

Free umpiring - Trainee Blues Program



VERSION 2

Round

3

12/10/2019

 

 

 

 

Umpires

PLATE

BASE

BASE

MENTOR

 

A Grade

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

13:45

-

15:15

Piranhas

-v-

Dodgers

1

Angels

Jess Rooke

Greg Rusack

2-man

 

15:30

-

17:00

Sorts

-v-

Angels

1

Piranhas

Greg Rusack

 

 

 

 

A Res Grade

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

-

 

Dirty Mitts

-v-

Bye

 

 

 

 

 

 

13:45

-

15:15

Breakers

-v-

Psychos

2

Slayers

Mya Geros

Chelsea Bennett

2-man

 

15:30

-

17:00

Slayers

-v-

Eagles Black

2

Breakers

 

 

 

 

 

B Grade

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

13:45

-

15:15

Players

-v-

Eagles Blue

7

Deers

Heather Glasson

Keira Trim

2-man

 

13:45

-

15:15

Eagles White

-v-

Wildcats

8

Condors

 

 

 

 

15:30

-

17:00

Deers

-v-

Fallin' Angels

7

Players

Alyssa Charter-Smith

 

 

 

15:30

-

17:00

Gators

-v-

Condors

8

Wildcats

Flora Van Der Heide

Sienna McWhirter

2-man

 

 

C Grade

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

-

 

Raptors

-v-

Bye

 

 

 

 

 

 

13:45

-

15:15

Comets

-v-

Fever

3

Dragons

 

 

 

 

15:30

-

17:00

Fusion

-v-

Dragons

3

Fever

Lauren Devine

Renae Charter-Smith

2-man

 

15:30

-

17:00

Rookies

-v-

Frantics

5

Comets

Ashlyn Glasson

Diana Van Der Heide

2-man

 

 

C 1 Grade

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

-

 

Penguins

-v-

Bye

 

 

 

 

 

 

13:45

-

15:15

Falcons

-v-

Diamondfish

4

Firebirds

Natalie Pettitt

Megan Moshovelis

2-man

 

15:30

-

17:00

Firestorms

-v-

D & D

4

Diamondfish

Natalie Pettitt

 

 

 

15:30

-

17:00

Firebirds

-v-

Strikers

6

Falcons

Jaylen Hotchkiss

Megan Moshovelis

2-man

 

 

Div 1 & 1R

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

-

 

Raiders

-v-

Bye

 

 

 

 

 

 

10:15

-

11:45

Pythons

-v-

Rebels

1

Hunters

Jess Fraanje

 

 

 

12:00

-

13:30

Marlins

-v-

Redbacks

1

Raiders

Greg Rusack

 Jess Van Der Heide

 2-man

 

12:00

-

13:30

Destroyers

-v-

Hunters

4

Raiders

Flora Van Der Heide 

 

 

 

 

Division 2

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

FORFEIT 

-

Hawks

-v-

Demons

4

Monte

FORFEIT

 

 

 

12:00

-

13:30

Pirates

-v-

Monte

3

Demons

Jess Fraanje

 Heather Glasson 

 2-man

 

 

Division 3 A

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

-

 

Ballers

-v-

Bye

 

 

 

 

 

 

10:15

-

11:45

Rockets

-v-

Warriors

6

Foxes

 

 

 

 

12:00

-

13:30

Foxes

-v-

Predators

6

Rockets

 

 

 

 

 

Division 3B

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

10:15

-

11:45

Firecrackers

-v-

Dynamites

2

Diamond Doves

Keira Trim

 

 

 

12:00

-

 13:30

Diamond Doves

-v-

Jaffas

2

Dynamites

 Shontelle Layton

 

 

 

 

Modball A

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

8:30

-

9:45

Rosellas

-v-

Cocos

4

MWSA

Emily Devine

 

 

 

8:30

-

9:45

Freckles

-v-

Dolphins

5

MWSA

Layla Geros

 

 

 

 

Modball B

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

8:30

-

9:45

Sugar Gliders

-v-

Stingrays

1

MWSA

Matilda Clarke

 

 

Natalie Pettitt

8:30

-

9:45

Dingoes

-v-

Mermaids

2

MWSA

Mikayla Stein

 

 

Reilly Fitzgearld

 

Tee Ball

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

8:30

-

9:45

Pinks

-v-

Fireflies

6

MWSA

Hannah Sills

 

 

Amy McCutcheon

8:30

-

9:45

Sparrows

-v-

Lorikeets

7

MWSA

Hannah Murgatroyd

 

 

Flora Van Der Heide

8:30

-

9:45

Baby Cocos

-v-

Angelfish

8

MWSA

Andi Lau

 

 

* Ashlyn & Shontelle

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

* both coaching



  
Draw | Results | Where is that Diamond | Rules | Archives | Are the games on | OZPitch | Balls and pitching distance | Umpiring Allocations | OZpitch Draw | Insurance
Privacy Statement | Terms Of Use
Copyright 2011 MWSA
 
Cheap Fashion Online: Louis Vuitton Outlet Online, Replica Christian Louboutin Shoes and Louis Vuitton Replica.